Hakkımızda

Kurşun Önlükte Türkiye’de Lider Kuruluş

Aktif X-Ray

1993 yılında medikal sektörde hizmet vermek amacıyla kurulan Aktif Dış Ticaret, 1995-2002 yılları arasında radyoloji aksesuarları konusunda dünyaca tanınan şirketlerin Türkiye distribütörlüğünü yaptıktan sonra, 2002 yılından itibaren kendi markası olan Aktif X-Ray koruyucu önlük ve aksesuarlarının imalatına başladı. Kalitesi ve kullanışlılığı ile tercih sebebi olan Aktif X-Ray marka ürünler, her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan ve toplam kalite politikasıyla hizmetlerini sunan Aktif Dış Ticaret tarafından %100 Türk sermayesi ile Türkiye’de üretilerek tüm dünyaya ihraç edilmektedir ve Türk Patent Enstitüsünce Aktif Dış Ticaret’e tescillenmiştir.

Kurşunlu Önlük Koruma Oranları

%
Süper hafif 0.50 mm Pb
%
Süper hafif 0.35 mm Pb
%
Süper hafif 0.25 mm Pb

Koruyucu Önlükler ve Aksesuarlar Hakkında Genel Bilgiler

Kullanıcı radyasyona maruz kalacağı alanlarda bu ürünleri kullanırken, vücut da radyasyon yüklemesinin en fazla olacağı bölgelerde, korunmanın en etkili olabilmesi için seçimini doğru yapmalıdır. Özellikle göğüs, üst gövde, tiroit ve gonad bölgesi öncelikle korunmalıdır.

Aktif x-ray koruyucu önlükler ve aksesuarlar, günümüz teknolojisinin en son yenilikleri takip edilerek ve eskiye nazaran çok daha gelişmiş radyoloji cihazlarının kullanımı ile beraber modern hafif, esnek, kauçuk karışımlı koruyucu malzeme içeren yüksek koruyucu özelliğe sahip modeller üretilmektedir. Aktif x-ray koruyucu önlükler ve aksesuarlar, hastaya yapılan müdahalelerde uzun süre kullanıma uygun olarak tasarlanmıştır.

Kurşunsuz Önlük Koruma Oranları

%
Süper hafif 0.50 mm Pb
%
Süper hafif 0.35 mm Pb
%
Süper hafif 0.25 mm Pb